שירותי גישור

גישור הוא תהליך וולונטרי וסודי שבו צד שלישי ניטרלי, המכונה מגשר, מסייע ליחידים, משפחות או ארגונים ביישוב סכסוכים. המגשר מסייע לצדדים לתקשר בצורה יעילה, להבין את הסכסוך לעומק ולפעול למציאת פתרונות צודקים והוגנים העונים על צרכיהם של כל הצדדים.

במהלך הגישור, למשתתפים יש הזדמנות להביע את חששותיהם, תחומי העניין והתוצאות הרצויות שלהם בסביבה בטוחה ולא יריבה. המגשר ניטרלי וחסר פניות ואינו מספק ייעוץ משפטי או מקבל החלטות עבור הצדדים המעורבים. במקום זאת, המגשר מסייע לצדדים לנהל דיאלוג פתוח, לחקור אפשרויות ולעודד פתרון בעיות יצירתי. מגשר שהוא גם עורך דין ידע לנסח את ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים בהסכם שיבטיח את קיומו וניתן גם לאשרו בבית המשפט.

יתרונות הגישור

העצמה ושליטה

בניגוד לשיטות המסורתיות ליישוב סכסוכים (בהם השופט/הבורר קובעים מה יהיו תוצאותיו של הסכסוך), בהליך הגישור המשתתפים לוקחים את השליטה לידיהם ומשתתפים בצורה פעילה בהליך ובקבלת ההחלטות, מה שמוביל לשביעות רצון גבוהה יותר ועמידה בפתרונות המוסכמים בצורה יעילה יותר ולאורך זמן.

עלות - תועלת

גישור לרוב משתלם יותר מאשר ניהול הליך בבית המשפט. הגישור חוסך בזמן ובכסף, ומקטין את הנטל הכרוך בהליכי ליטיגציה ארוכים ויקרים.

סודיות

הגישור מציע מרחב סודי שבו המשתתפים יכולים להביע עצמם בחופשיות, והוא מאפשר תקשורת פתוחה וכנה ללא חשש משיפוטיות או חשיפה.

שימור מערכות יחסים

הגישור מתמקד בשיתוף פעולה והבנה, ומאפשר לצדדים לשמור או לתקן קשרים אישיים או מקצועיים בעלי ערך.

גמישות והתאמה אישית

הגישור אינו כפוף לסדרי הדין כמו בבית המשפט, לכן מאפשר מרחב לגמישות ויצירתיות במציאת פתרונות. למשתתפים יש את החופש לחקור אפשרויות יצירתיות וליצור הסכמים העונים על הצרכים והאינטרסים הייחודיים שלהם.

שקט נפשי

הגישור מאפשר מרחב בטוח לבטא רגשות, חששות, צרכים ורצונות, ומאפשר לצדדים לראות כיצד יראה העתיד שיעצבו לעצמם לאחר שישאירו את הסכסוך מאחור.

למי מתאים הגישור?

למי מתאים הגישור?

הגישור מתאים ליחידים, משפחות וארגונים המתמודדים עם סוגים שונים של סכסוכים, לרבות סכסוכים משפחתיים, חילוקי דעות במקום העבודה, סכסוכים עסקיים, סוגיות חוזיות, סכסוכים קהילתיים ועוד ללא קשר לאופי או מורכבותו של הסכסוך.

 

על ידי בחירה בגישור, אתם מאמצים הזדמנות לטפל בקונפליקטים בצורה של הידברות מכבדת ובונה, הסוללת את הדרך להחלטות מיטביות ויציבות לאורך זמן השומרות על מערכות היחסים.

פגישת ייעוץ

אם אתם עומדים בפני סכסוך ומחפשים פתרון בדרכי שלום, יישוב סכסוכים בגישור יחזיר לכם את השליטה על עתידכם.
אנו מזמינים אתכם לקבוע פגישת ייעוץ עם המגשרים המיומנים שלנו.
במהלך הייעוץ, נדון במצב הספציפי, נסביר ביתר פירוט את תהליך הגישור, ונתייחס לכל שאלה או חשש שיש לכם. ביחד נוכל למצוא את הדרך שתבטיח שמירה על האינטרסים והצרכים שלכם.

אודות
גישור
ייעוץ וליווי
אימון
הדרכות וסדנאות