אימון

אימון

אימון אישי להצלחה

אימון מנטלי, קואוצ'ינג (Coaching), הוא תהליך ממוקד תוצאות, תחום בזמן, שנועד לסייע למתאמן לממש את המטרות שלו ולהגשים את הרצונות שלו.

בתהליך האימון לומד המתאמן לזהות את החסמים, האמונות והדפוסים שמונעים ממנו הצלחה ומקבל כלים כיצד להתגבר עליהם.
בנוסף, לומד המתאמן מהם הצרכים והערכים המובילים שלו וכן מהם התשוקות, הכישורים והחוזקות הטמונים בו שיסייעו לו להשיג את המטרות שלו ולהתקדם לעבר התמונה המנצחת שלו והחיים שתמיד רצה.
אנו מאמנים בשיטת ״קוד המנצח״ שפותחה על ידי אלון אולמן, ומבוססת על עשרות אלפי שעות אימון ועל פיה אומנו אלפי בוגרי נבחרות של ״קוד המנצח״ בעשור האחרון.
האימון האישי בשיטת ״קוד המנצח״ סייע לאלפי אנשים להגשים את המטרות שלהם, לפרוץ גבולות ולהגיע לביצועי שיא במהירות ובעוצמה שלא הכירו.

למי מתאים אימון אישי?

למי מתאים אימון אישי?

שאלות ותשובות

באילו תחומים אימון אישי יכול לסייע לי?

אימון אישי יכול לסייע בכל תחומי החיים כך לדוגמא: בתחום האישי, בתחום הכלכלי, בתחום הזוגי, בתחום המשפחתי, בתחום המקצועי, מימוש עצמי ועוד.
המאמן ממפה ביחד עם המתאמן בתחילת האימון, את מידת שביעות הרצון של המתאמן בתחומים השונים בחייו ומסייע למתאמן לבחור את התחום בו ירצה לעשות שינוי. חשוב להבין שכל שינוי והתקדמות בתחום אחד, יוצר אדוות של שינוי והתקדמות גם בכל שאר תחומי החיים.

על מה ניתן לעבוד במסגרת תהליך האימון האישי?

בתהליך האימון, המתאמן מגדיר ביחד עם המאמן את המטרה האימונית ולכן ניתן לעבוד על מגוון רחב של נושאים. כך לדוגמא, ניתן לעבוד על שיפור הבטחון העצמי, שיפור התקשורת הבין אישית, ניהול זמן נכון, מיקוד והצבת מטרות ויעדים, קידום הקריירה והעסק, פיתוח מנהיגות, מציאת זוגיות, התפתחות אישית ועוד.

מה ההבדל בין אימון לייעוץ?

אימון עוסק בשיפור יכולתו האישית של המתאמן באמצעות כלים ושיטות שיובילו לתוצאה הרצויה. ההנחה הבסיסית היא שהמתאמן הוא המומחה הטוב ביותר לגבי עצמו וכל התשובות לשאלות קיימות בתוכו והמאמן מסייע לו למצוא אותן.
בנוסף, באימון אנו מתמקדים ביכולות, בכישורים ובחוזקות של המתאמן, ומסייעים לו להשתמש בהם על מנת להגיע להישגים פורצי גבולות.
לעומת זאת, ייעוץ נועד להעשרת ידע מתחום התמחות מסוים. היועץ הוא בעל הידע, והוא מייעץ אילו פעולות כדאי לעשות בתחום הידע שלו כמו למשל יועץ תזונה, יועץ משכנתא, יועץ עסקי וכו׳.

מה ההבדל בין אימון לטיפול?

תהליך אימון מתאים למי שרוצה לשפר את איכות חייו ולהתקדם לעבר הגרסה הכי טובה של עצמו וניתן בתהליך אימון לחולל שינויים משמעותיים בזמן קצר ובהליך ממוקד. באימון אנחנו מתמקדים בהסתכלות קדימה, לומדים מה ניתן ללמוד מהעבר על מנת להשיג את המטרות מכאן והלאה.
טיפול לעומת זאת, נמשך בדרך כלל זמן רב, ועוסק בעיקר במה שקרה בעבר.
יחד עם זאת, חשוב לדעת שאימון הוא לא טיפול והוא לא מיועד לאנשים הזקוקים לטיפול. כאשר נדרשת התערבות טיפולית הנובעת מקשיים נפשיים, תפקודיים או אחרים יש לפנות למטפל מומחה.

אימון לניהול קונפליקטים

קונפליקטים הם חלק בלתי נמנע מאינטראקציה אנושית ולכן היכולת לנהל קונפליקטים בצורה יעילה היא מיומנות חשובה.

כאשר צדדים מצויים בסכסוך לעיתים, מסיבות שונות, אחד הצדדים או יותר, לא  מעוניין לנהל את הסכסוך בגישור. חשוב להבין שהליך הגישור הוא הליך וולנטרי בו כל הצדדים פועלים במשותף על מנת לגבש הסכמות. כאשר אחד הצדדים או יותר אינו מעוניין בגישור לא ניתן לנהל הליך גישור.  הליך אימון לניהול קונפליקטים הוא הליך ליווי פרטני של צד אחד למחלוקת.

ההליך יכול להתקיים בנפרד מהסכסוך או כהליך מקדים או מקביל ליישוב הסכסוך.

אימון לניהול קונפליקטים מצייד את המתאמן במיומנויות חיוניות לתקשורת אפקטיבית, הקשבה פעילה, אסרטיביות, חוסן אישי ואינטליגנציה רגשית. מיומנויות אלו חשובות לא רק לפתרון קונפליקטים אלא גם לשיפור מערכות היחסים בחייו, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית.

אודות
גישור
ייעוץ וליווי
אימון
הדרכות וסדנאות