גישור עסקי

סכסוכים עסקיים יכולים להתעורר בהקשרים שונים, כמו חילוקי דעות חוזיים, תלונות צרכנים, סכסוכי מקרקעין, בעיות שותפות, מטרדים ואפילו סכסוכים בתוך הארגונים עצמם. גישות יריבות לפתרון סכסוכים מובילות לעתים קרובות לניהול הליכים יקרים וממושכים בבית המשפט אך ישנה אלטרנטיבה עדיפה והיא — גישור עסקי. גישור עסקי זו הדרך היעילה ביותר ליישוב סכסוכים עסקיים.

מדוע אנשי עסקים, חברות ואנשים פרטיים מעדיפים ליישב סכסוכים בגישור עסקי?

שליטה בתוצאות ובהליך

בגישור העסקי מי שמקבל את ההחלטות הם הצדדים. המגשר העסקי מסייע לצדדים לנהל משא ומתן בצורה אפקטיבית וטבה ומקדם את השיח להבנות והסכמות מיטיבות ומועילות לצדדים.

חסכון בזמן וכסף

גישור עסקי הוא קצר וזול משמעותית מניהול הליך משפטי.

שמירה על סודיות

הגישור העסקי מאפשר לשמור על ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים בחדר הגישור בסודיות. יתרון זה יכול להיות משמעותי ביותר בעיקר בסכסוכים עסקיים.

שיתוף פעולה

הגישור העסקי מאפשר לצדדים, אם יבחרו בכך, לקיים שיתוף פעולה עתידי ולהמשיך לקיים מערכות עסקיות פוריות.

פתרונות יצירתיים

הגישור העסקי מאפשר פתרונות יצירתיים ליישוב הסכסוך ומתן מענה לצרכים והאינטרסים הייחודיים של כל הצדדים.

הסכמים צופי פני עתיד

הגישור מאפשר יצירת הסכמים משפטיים צופי פני עתיד.

סוגים של סכסוכים עסקיים

סוגים של סכסוכים עסקיים

מחלוקות חוזיות

מחלוקות חוזיות עלולות לשבש את היחסים העסקיים ולגרום להשלכות כספיות משמעותיות. מחלוקות חוזיות יכולות להיות בין משכיר ושוכר, בין קבלן/יזם ודיירים, בין שותפים, בין מוכר לקונה, בין נותן שירות ומקבל שירות, ובכל עניין בו נכרת חוזה בין שני צדדים ויותר, אשר אי קיומו או קיום לקוי שלו גורם למחלוקת.
גישור עסקי מציע גישה פרואקטיבית לפתרון קונפליקטים אלו על ידי הידברות ובחינת הצרכים והאינטרסים של כל הצדדים במטרה להגיע להסכמות וליישב את המחלוקת בצורה מיטבית עבור כולם.
בחירה בגישור עסקי בעניינים חוזיים, מונעת את ההוצאות הגבוהות ואי הוודאות של ניהול הליך משפטי. הגישור העסקי מאפשר תוצאות גמישות ויצירתיות מאחר שהצדדים הם אלו שקובעים מה מתאים להם ומשכך הוא גם מאפשר שיתופי פעולה עתידיים ויכול לשמר מערכות יחסים אישיות ועסקיות. בגישור העסקי ניתן גם להחליט כי ההסדרים בין הצדדים ישמרו בסודיות.

סכסוכי מקרקעין

נכס מקרקעין הוא אחד הנכסים היקרים ביותר שאנשים קונים בחייהם ולכן סכסוכים בתחום המקרקעין יכולים להיות יקרים, מורכבים וטעונים רגשית.
סכסוכים מסוג זה מערבים הרבה פעמים בעלי נכסים, דיירים, קבלנים, יזמים או בעלי עניין אחרים.
סכסוכים מסוג זה קורים פעמים רבות במהלך בניה, שיפוץ או תמ״א ויכולים לגרום למשל לעיכוב בהליכי הבניה שגורם להפסדים גדולים לשני הצדדים.
בגישור בסכסוכי מקרקעין אנו מבינים כי לכל צד יש אינטרסים שונים שלא בהכרח מתיישבים זה עם זה, ולכן אנו מתמקדים במציאת הפתרונות המתאימים לשני הצדדים מבלי להזניח את נקודות העניין החשובות של כל אחד מהם. גישור עסקי בענייני מקרקעין יכול לחסוך בזמן וכסף ומונע מאבקים משפטיים ממושכים.

מטרדים

מטרדים כגון רעש, ריחות, פסולת או הפרעות אחרות, עלולים לפגוע בשכנות טובה, בעסקים ובקהילות שונות. הגישור מציע אלטרנטיבה לניהול הליך משפטי המאפשר לצדדים להגיע להסכמות בעניין המטרד, לקדם הרמוניה ויחסי שכנות טובים, לשמור על קשרים עסקיים ולמנוע את אי הוודאות והעלויות הכרוכים בניהול הליך משפטי.

סכסוכים בין שותפים

סכסוכי שותפות עלולים להפיל מיזמים שיתופיים ולגרום להפסדים כלכליים גדולים. גישור עסקי מספק תהליך מובנה לשותפים שמאפשר להם לשמור על שליטה על החלטותיהם העסקיות, לנהל משא ומתן אפקטיבי שיסייע להם ליצור ביחד קווים מנחים להמשך התנהלותם העסקית ויקדם הצלחה ארוכת טווח או לחלופין לייצר הסכם היפרדות שייטיב עימם.

גישור פנים ארגוני

קונפליקטים בתוך ארגונים יכולים לשבש את זרימת העבודה, ליצור סביבות עבודה רעילות ולהפריע לפרודוקטיביות של הארגון.
הגישור הפנים ארגוני מספק מרחב סודי וניטרלי לפתרון קונפליקטים בצורה אפקטיבית ומקדמת ובמסגרתו ניתן לזהות את הבעיות הבסיסיות שהובילו לסכסוך ולתת למשתתפים כלים לשיפור התקשורת, ההבנה ושיתוף הפעולה.
הגישור הפנים ארגוני מעצים את העובדים, מחזק את הדינמיקה בין אנשי הצוות והמנהלים, מונע סכסוכים ותורם רבות לתרבות ארגונית חיובית.

צרכנות

תלונות צרכנים עלולות לפגוע במוניטין של חברה ולהשפיע על הרווחיות שלה. צרכנים רבים בוחרים לפתוח בהליכים משפטיים נגד חברות כאשר הם אינם מקבלים את המוצר או השירות לו הם ציפו. בהליכים המשפטיים הצרכנים לרוב מגלמים בסכום התביעה גם שכר טרחת עורך דין, עוגמת נפש והוצאות מסוגים שונים. על ידי קיום הליך גישור עסקי המקדם דיאלוג פתוח והקשבה פעילה לתלונות צרכנים, עסקים יכולים להפגין את מחויבותם לשביעות רצון הלקוחות ולשמור על קשרים בעלי ערך. הליך הגישור יכול להוביל לפתרונות יצירתיים ויעילים שיחסכו לחברה זמן וכסף, כגון יישום שיפור תהליכים, הצעת החזרים כספיים או החלפות (מבלי להידרש לסכומים נלווים וגבוהים).
הגישור העסקי מספק פלטפורמה לעסקים לטפל ישירות בתלונות הצרכנים ולמצוא פתרונות משביעי רצון, משדר לצרכנים רצון טוב וכך מגביר את נאמנות המותג.

אודות
גישור
ייעוץ וליווי
אימון
הדרכות וסדנאות