גישור משפחתי

משפחה זה בדרך כלל המקום בו אנחנו מרגישים בבית, אהובים ובטוחים. אבל למרבה הצער, זה לא תמיד כך אצל כולם.

זה נכון שקונפליקטים הם חלק בלתי נמנע מהחיים של כולנו, אבל קונפליקטים שלא נפתרים כמו שצריך עשויים להסלים עד כדי סכסוך ואפילו נתק וכשזה קורה במשפחה, דווקא במקום הבטוח,  זה נוגע במקומות הכי רגישים וחשופים שלנו.

סכסוכים משפחתיים עלולים לגרום לתחושות עוינות, ריחוק ויכולים לפרק משפחות ולגרום לצלקת היסטורית קולקטיבית שעוברת הלאה גם לדורות הבאים. סכסוכים במשפחה יכולים להיות בין אחים, בין בני זוג, בין הורים וילדים, סכסוכים על ירושה, סכסוכים הנוגעים לטיפול בהורים קשישים ועוד.

לכל סכסוך יש את המורכבות שלו והצרכים של משפחה בסכסוך הם בעיקר צרכים רגשיים אבל לעיתים יש להם גם תוצאה משפטית. יחד עם זאת, אם המענה לבעיה הוא מיד משפטי, הרבה פעמים הפער גדל והקרע הולך ומעמיק.

במקום של סכסוך משפחתי, שמה ששולט בו זה פחד ובלבול, דווקא אז צריך לקחת אחריות ולהחליט איך יראו החיים מאותה נקודה ואילך.

ולכן, גישור משפחתי הוא הפתרון המיטבי והוא מהווה הזדמנות לחברי המשפחה לבנות מחדש את האמון ולתקשר בצורה אפקטיבית על מנת להשיב את השקט, הביטחון והשלום.

בגישור המשפחתי המגשר, שהינו צד ניטרלי, מאפשר לחברי המשפחה מרחב בטוח לביטוי רגשות, צרכים ואינטרסים, מסייע להם לשמור על שליטה בתהליך ולתקשר בצורה פתוחה ומכבדת.

בגישור המשפחתי אנו שמים דגש מיוחד על הדינמיקה והצרכים הייחודיים של המשפחה בכלל והחברים בה בפרט ונותנים להם מענה, וכן שמים דגש על מתן כלים לתקשורת אפקטיבית והתמודדות עם קונפליקטים גם בעתיד, מתוך הבנה שבמשפחה, גם אם לעיתים הקשרים משתנים, הם אף פעם לא מסתיימים. מנהיגות בחיים מתחילה במנהיגות בבית, אם נקלעתם לסכסוך משפחתי, קחו אחריות, תהוו דוגמא אישית ובואו לגישור.

אודות
גישור
ייעוץ וליווי
אימון
הדרכות וסדנאות